"> Katalog Nedir | Katalog | Tasarımı | Firmaları | Ebatları | Bilgileri | Fiyatı | Resimleri | Ajansı | Örnekleri | İzmir
bilgi@maviyesilajans.com+90(532) 625 85 53
katalog

Katalog;Şirket, firma, resmi kurum yada kuruluşların kendilerini, ürünlerini, işlerini tanıtmak için hazırlattıklar, özel tasarımla yapılarak adetli şekilde basılan ürünlerdir.

Katalog İzmir; Katalog tasarımı ve baskısını hazırlayarak size teslim edebilen kapasiteye sahip bir firmadır. Yani hem tasarlayabilecek ekibe, hemde baskısını yapabilecek donanıma ve bilgiye sahiptir. Bu açıdan katalog tasarımı yaptıracak yada tasarımını yaptırıp baskısını yaptıracak firmalar, katalog izmir iletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek bilgi ve fiyat alabilirler. Katalog tasarımı sektörüne firmaya, kampanya yada fuar, etkinlik vb faaliyetlere, müşteri kitlesine, ürün bazlı yada tanıtım materyaline göre değişir. Burada en önemli öngörü neye ihtiyacınız olduğunu ve hedef kitlenizi en iyi şekilde anlatabilmeniz vew sizi anlayabilen bir ajansla çalışabilmenizdir. Sonuçta katalog tasarımı grafik bilgisi olan yada bünyesinde grafiker çalıştırabilen herkes yapabilmektedir. Ancak önemli olan katalog yapabilmek değil, sizin istediğiniz, sizi daha ileri hedeflere taşıyabilecek, vizyonunuzu yansıtabilecek, hislerinizi aktarabilecek, müşterilerinizin kolayca anlayabileceği dilde ve mantıkta tasarlanmasıdır.

Katalog maliyetli ve uzun solukla hazırlanan bir üründür ve adetli basıldığı için kolayca vazgeçilebilecek bir ürün değildir. Yani şimdi böyle bir katalog bastıralım, bir iki ay sonra tekrar baskı yaptırırız gerekirke yeniden katalog tasarımı yaptırırız demekle çözülmez. Boşa giden zaman ve para, kaybedilen prestij, firmanıza duyulan güvensizlik, tasarımı yapan firmaya olan güven kaybı zamanla geri dönülemeyecek felaketlere sebep olmaktadır. Bir iş yapılacaksa en güzel şeklide yapılmalıdır. Eğer geçici bir ürün yaılacaksa bu katalog değil, broşür olmalıdır. Çünkübroşürün kalitesi yapacağınız iş için çok maliyetli olmayacaktır. Ancak katalog yapılacaksa layıki ile yapılmalıdır. Biz ucuz katalog yapmıyoruz, basit katalogda yapmıyoruz.Biz layıkı ile iş yapıyoruz. Kataloğunuz size prestij ve gelir kazandırıyor böylece kataloğunuz çok ucuza gelmiş oluyor. Katalog İzmir; tasarımlarını yaptığı katalogların onayını almadan asla işleme koymaz. Tasarımın onaylanması ile demo çıktı alınır. Bu çıktı müşteriye sunulur. Onay verilmesi durumunda sözleşme gereği baskıya alınır. En ince detayına kadar her aşamasında kontrol edilerek baskısı yapılarak teslim edilir.

Kataloglar;İ A4, A5, A3, 20cm x 20cm, 22,5cm x22,5cm, 23cm x 33cm, 30cm x 30cm, 25cm x 40cm, 30cm x 40cm, 32cm x 32cm ebatlarında basılabilmektedir. En çok tercih edilen ölçüler bu ölçülerdir. Katalog çalışması için firma yetkilileri ile ajans yetkilileri bir araya geldiği zaman bütün detaylar konuşulur. Firma sahipleri katalog içeriği hakkında bilgi verir. Ajans temsilcisi ise kataloğun tasarımı ve baskı detayları hakkında bilgi verir. Bu çalışmalar ajans yetkilisi sanat yönetmeni eşliğinde yapılır. Katalog içeriği, hedef kitlesi, ürün kataloğu ise kullanılacak ürünlerin fotoğraf çekimleri, detaylandırılması, sunun şekli ajans tarafından firmaya bildirilmelidir. Bmöylece firma yetkilileri bilgi sahibi oldukları konu hakkında ajans yetkililerine daha net imkanlar sunarlar. Ekip halinde yapılan katalog tasarımı ve katalog baskısı başarıya ulaşır. Aksi takdirde, her şeyin ajansa bırakılması yada herşeyin firmadan beklenmesi işin uzamasına, kopukluklara ve anlaşılmaz noktalara doğru gidilmesine yolaçar. Katalog tasarımında karşılıklı aynı dili konuşmak başarılı olmanın en önemli kriteridir. Katalog tasarımı yapan ajansların bir çoğu baskı tekniini bilmez. Topu baskı yapılacak matbaaya atar. Matbaa da tasarımı kendisinin yapmadığını, dolayısı ile meydana gelecek hatalardan sorumlu olmayacağını bildirir. Firma onlarca para ödemesine rağmen sonuç hüsran olabilir. Onun için biz hem katalog tasarımın da hemde katalog baskısında sizin yanınızdayız.

Tasarımı yapılan katalog; demo çıktı çalışması alındıktan sonra firma yetkilileri ile detaylı görüşülerek son şekli verilir. Ajans grafik tasarım ekibi kataloğu ölçüsüne ve ilave baskılarına göre montajlayarak baskıya hazır hale getirir. Katalog tasarımı matbaaya demo çıktı ile beraber verilerek renk ve baskı numunesi olarak kullanıması istenir. Kağıdını hazırlayan ofset ekibi, baskılı katalog haline gelecek hazırlıkları yapar. İzmir'de matbaa sektörünün öncü firması ile çalışan ajansımız; baskılı katalog izmir olarak istediğimiz ebatta ve ölçü kalitesinde baskı yapabilmektedir. Katalog tasarımı izmir firmaları arasında en ön safta yer tutan firmamız, baskıdada bu önderliğini devam etmektedir. Baskı ve uygulama tekniğindeki bilgi ve birikim sayesinde en zor katalogları dahi en güzel şekilde baskı yaparak katalog teslimatı yapmaktadır. Katalog tasarımı ajansı olarak baskı kontrollerini sanat yönetmenimiz yapmaktadır. İzmir'in en iyi ofset ustalarından oluşan baskı ekibi ile çalışan matbaamız; ofset baskılı katalogları, beş renk, altı renk, yedi renk ve sekiz renkli olarak basabilmektedir. Gerekli kontorllerin yapılması ve demo baskıların tammalanması, ayrıca baskının istenilen kıvama gelmesi için en az %10 fazla kağıt kullanılarak katalog baskısı hazır hale getirilir. Baskı hazir hale geldiğinde örnek basılan kağıtlar kaldırılır yine %10 fazla kağıt kullanılarak katalog baskısı yapılır. Burada amaç sadece baskıda değil baskı sonrasındaki, selefon, lake, gofr, kırım, kesim, yaldız, sıvama, dikim ve kapak takmada meydana gelebilecek eksiklerin topalmda çıkan katalog sayısını anlaşma yapılan sayıdan az olmayacak hale getirmektir. Kataloglarımız %80 oranında fazla çıkmaktadır. Eksik çıkan kataloglar ya tamamlanır yada firma yetkilileri ile görüşülerek fiyattan düşülür.

Katalog tasarımı yaparken sadece bir tasarım üzerinden durmak değil, bir kaç farklı tasarım çalışması yapmaktayız. Katalog tasarımı ajansı izmir, geliştirdiği tasarım teknikleri ve ekip çalışmasıyla çok kısa sürede çok özel tasarımlara imza atmaktadır. İzmir'in bir çok bölgesinde, Atatürk organize sanayi bölgesi, Kemalpaşa sanayi bölgesi,Ege serbest bölge, İtob sanayi bölgesi, 4. sanayi bölgesi, Sasalı bölgesi olmak üzere bir çok fabrikaya katalog hizmeti vermekteyiz. İzmir'in tanınmış inşaat firmalarına, tekstil firmalarına, asansör, mobilya, otelcilik ve mermer firmaları gibi bir çok sektöre katalog çalışmaları yapmaktayız. Günümüzde bir çok sektör artık katalog tasarımlarına ağırlık vermektedir. Bizde katalog çalışmalarına tasarım ve baskılarına çok önem veriyoruz. Sizin için en iyisini üretmek istiyoruz. Bu açıdan kataloglarınız için fotoğraf çekimleri yapıyor, yapılan fotoğraf çekimlerini kataloglarınızda kullanıyoruz. İzmir gıda çarşısında bulunan ajansımız sizin için hazırladığı ürün tanıtım ofisinde daha önce yapılan katalog çrneklerimizi size gösteriyor, beğendiğiniz kataloğun uygulama ve tasarımlarını canlı görme fırsatı sunuyoruz. Böylece baskılı katalog denince aklınıza gelebilecek bütün soruları kafanızdan siliyoruz. İstediğiniz her detayı size sunuyor, katalog tasarımı ve katalog baskısı olgusundaki soruları kafanızdan atıyoruz. Size hem güzel bir konukseverlik örneği gösteriyor, kahve ve çay ikramı yapıyoruz, hemde katalog hakkında bilmediğiniz detayları sizinle konuşarak, çözüme kavuşturuyoruz. Bir çok memnun müşteri kitlesi oluşturan firmamız, sizide bu kitleye dahil etmek için bekliyor. En önemli elemanınız olan kataloglarınızı bilmediğiniz yada işini bilmeyen insanlara teslim ederek geleceğinize set çekmeyin. Sizi tecrubeli ekip, güleryüzlü personel ve ileri görüşlü çalışanlarımızla tanışmaya ve yeni ufuklar açmak için ajansımızı ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Tasarımı tammalanan, matbaaya teslim edilen ve baskı makinasına giren katalogda kalmıştık. Neden fazla baskı yaptığımızı da size aktarmıştık. Şimdi esas konuya tekrar dönelim. Baskılı katalog oluştururken kataloğun üzerine yani baskıya girecek kalıpların üzerine kataloğun başından sonuna kadar hangi işlemler tabi tutulacağı yazar. Çünkü hangi işleme tabi tutulacaksa o yünden pozası alınmalı, ona göre pay bıraklımalı, kesimler ona göre hazırlanmalı, selefon yönü ve üzerindeki lak gibi ilave baskılar ona göre ayarlanmalıdır. Bunun için bir çok ajans baskı tekniğini bilmediği için bu bilgileri atlamakta ve sonunda büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu sornunları yaşamamak ve müşterilerimizle ilişkimizi zedelememek için işimizi iyi yaparız. Dersimize iyi çalışır, meydana gelebilecek sorunları iyi tartarız. Geçen ay başımız gelen bir olayda, katalog baskısı yapılmış lak ve yaldız uygulamaları yapılmış bir katalog iplik dikiş atölyesine gönderilmişti. İşimizin akibetini takip ettiğimiz için usta başı ile yapmış olduğunuz görüşmede, kataloğunuzun ne durumda olduğunu sorduk. Oda dikişte olduğunu akşam beş gibi alabileceğimizi söyledi. Ekibimizin baskı konusundaki tecrubeli ismi bir saat erken giderek neticeyi izlemeye başladı. İplik dikiş atölyesinde işlem devam ederken ölçüden dolayı kapak takma olan iş, kapak takma makinasına sığmadını gördü. Usta kataloğun biraz traşlanması gerektiğini söyledi. Arkadaşım beni aradı bende hemen dikim fabrikasına gittim. Ancak katalog makinaya sığmıyordu. Tasarım için jhazırlanan bazı yerlerin traşlanması ve kesilmesi gerekiyordu. Hemen usta başı ile konuşarak bu makinede bu işlemin olamayacağını, başka makinası olan bir firmayla görüşmesini talep ettim. Hemen başla bir makina bulundu. Kataloglar oraya aktarıldı. Dikim ve kapak takma işlemleri sona erdi. Çok güzel bir kataloğumuz olmuş oldu. Şimdi buradaki detay, eğer ekibimizdeki arkadaşımız, katalogları incelemeye gitmeseydi, takibini aşama aşama yapmasaydı, kataloglar o şekilde kesilecek, acil olduğu içinde işlemler bitirilecekti. Bizin 20 gündür emek verdiğimiz tasarım çöpe gidecek, katalog müşterini içine sinmeyecekti. İşte en önemli olgu olan emek, para ve karşılığında güzel ve istenilen iş olmamış olacaktı. İşte biz işimizi böyle takip ediyor, olayın her noktasında nasıl hakim olduğumuzu size bildirmek istiyoruz.

Gelin sizde katalog izmir ailesine katılın, katalog tasarımından, katalog baskısına, bütün ihtiyacınızı tek çatı altında uygun fiyat garantisi, kaliteli ve istediğiniz ürüne sahip olun. Sizi kahve içmeye bekliyoruz.